shadow_left
Logo
Shadow_R
   
Регистрация косметических продуктов Версия для печати Отправить на e-mail
Актуальные вопросы регистрации косметиченских продуктов  в Украине 
Последнее обновление ( 09.09.2013 )
 
Заборона в України окремих харчових добавок Версия для печати Отправить на e-mail
Последнее обновление ( 04.04.2013 )
 
ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ДІЙСНА ДО 15 ЧЕРВНЯ 2015 РОКУ! Версия для печати Отправить на e-mail

          Проаналізувавши даний проект Постанови Асоціація вважає що дана постанова КМУ не може бути прийнята в поточній редакції, оскільки вона грубо порушує права та законні інтереси  операторів ринку, а також  негативно вплине на розвиток ринку спеціальних харчових продуктів. Окрім того, дана постанова лише ускладнить процедуру реєстрації спеціальних харчових продуктів.
        
Що очікує на операторів ринку спеціальних харчових продуктів та лікувально-профілактичних косметичних засобів у разі прийняття проекту Постанови КМУ в поточній редакції?
        
По-перше, оператори ринку втратять існуючий порядок віднесення харчових продуктів до категорії СХП та їх державної реєстрації, який на сьогоднішній день є чітким та прозорим, адже даним проектом Постанови КМУ пропонується скасувати  Постанову № 1023 від 26.07.06 р. Про реалізацію статті 28 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів.
         
По-друге, оператори ринку понесуть додаткові витрати, адже необхідно буде проводити дві експертизи: 1) щодо безпечності спеціальних харчових продуктів - державна санітарно-епідеміологічна експертиза; 2) щодо якості та ефективності харчового продукту (відповідності харчового продукту заявленим спеціальним характеристикам (властивостям) – здійснюється експертною установою на підставі договору, укладеного між експертною установою та заявником.
        
При цьому, якщо з першою експертизою більш-менш все зрозуміло, то друга експертиза фактично змусить операторів ринку проводити доклінічні випробування харчового продукту та залишає більше запитань, а ніж відповідей. Зокрема, що це за експертні установи, чи є у них дозволи (ліцензії, сертифікати тощо) та потужності на проведення таких експертиз, за чиї кошти вона буде проводитися та яка їхня вартість, скільки часу вона займе та багато інших питань.
        
По-третє, оператори ринку втратять час, адже на відміну від діючої Постанови КМУ № 1023 від 26.07.2006 р., в проекті не передбачено порядок проведення вказаних вище експертиз, не визначено строк їх проведення та які документи подаються для їх проведення тощо. Разом з тим, навіть після проведення всіх вказаних експертиз, центральний  орган виконавчої влади, залишає для себе ще 30 днів для проведення державної реєстрації спеціального харчового продукту, хоча на сьогоднішній день такий строк не перевищує 3 робочих днів.
        
Окрім того,  проект Постанови КМУ містить ще ряд моментів, які можуть негативно вплинути на  операторів ринку спеціальних харчових продуктів та лікувально-профілактичних косметичних засобів.
         Т
ак, після прийняття даної Постанови державна реєстрація спеціальних харчових продуктів, що вже зареєстровані та внесені до Державного реєстру спеціальних харчових продуктів буде дійсна лише до 30 червня 2015 року. Тобто, з 1 липня 2015 року спеціальний харчовий продукт буде виключений з Державного реєстру спеціальних харчових продуктів, навіть якщо термін дії його реєстрації закінчується після вказаної дати. Іншими словами, державу не хвилюватиме те, що Ваш спеціальний харчовий продукт був зареєстрований належним чином відповідно до діючого законодавства, а термін реєстрації спеціального харчового продукту закінчується в 2017 чи 2018 році. Таким чином, всім операторам ринку буде необхідно знову пройти державну реєстрації СХП відповідно до нового Порядку.
        
Однак, постає питання, яким чином в такий короткий термін можна провести перереєстрацію декількох тисяч спеціальних харчових продуктів та до чого це може призвести?
        
На сьогоднішній день Асоціація виробників, розробників та операторів ринку спеціальних харчових продуктів та лікувально-профілактичних косметичних засобів готує звернення МОЗ України про не можливість прийняття  вказаної постанови в поточній редакції та надасть свої пропозиції щодо Порядку віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок, та їх державної реєстрації.
         З проектом Постанови Кабінету Міністрів України та Порядком ви можете ознайомитися на нашому сайті в розділі «Проекти нових регуляторних актів» або на сайті МОЗ України.
         В разі наявності зауважень та пропозицій з приводу проекту Постанови КМУ щодо порядку віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок, та їх державної реєстрації просимо  Вас надсилати їх на нашу електронну  адресу: shp.mgo@gmail.com  або на електронну адресу МОЗ України: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script  

Виконавчий директор
Асоціації ВРОР СХП та ЛПКЗ
Олександр Мельник
Последнее обновление ( 25.03.2013 )
Продолжение...
 
Письмо Главному санитарному врачу Украины Версия для печати Отправить на e-mail

Стосовно проекту регуляторного акту

 "Проект Постанови Кабінету Міністрів

 України «Про внесення змін до порядків,

 затверджених Постановою Кабінетів

 Міністру України від 26 липня 2006 року № 1023    ПИСЬМО

Последнее обновление ( 15.09.2010 )